Az első fél évben 30 százalékos eséssel 6,4 milliárd forintra csökkent a Budapest Bank csoport adózás utáni eredménye - olvasható a pénzintézet összefoglalójából, amelyet hétfőn közöltek az MTI-vel.
Csökkenő, de terv szerinti nyereséggel, és bőven a bankszektor átlaga feletti hitelbővüléssel zárta 2018-at a Budapest Bank - derült ki a társaság mai sajtótájékoztatóján. Vállalati hitelállományuk 20%-kal, lakossági új hitelkihelyezésük 50%-kal nőtt tavaly. A vezérigazgató biztos benne, hogy június 30-át követően megfelelő tájékoztatás lesz a Budapest Bank privatizációjáról. A Portfolio kérdésére elmondták: nem érezték szükségesnek, hogy a babaváró hitel megjelenése miatt átírják a személyi kölcsönnel kapcsolatos üzleti terveiket.
A hitelboom, a fenntarthatatlanul magas profitabilitás és a digitalizáció éve volt 2018 a magyar bankszektorban. A Portfolio ezúttal is megkérte a kilenc legnagyobb hazai bankcsoport első emberét, hogy értékeljék a mögöttünk hagyott évet és adjanak előrejelzést 2019-re. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2018-at saját bankja és a bankszektor szempontjából?
2. Mit tekint saját bankja és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2019-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2019 saját bankjánál, illetve a bankszektorban?
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
De van kompromisszumos megoldás.
Terjeszkedne az Egyesült Államok?
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Eseménydús napok után fontos kérdésre kerestük a választ.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?